WPML Media Translation 3.1.0 - en to el translation catalogue (98 entries)

note: Description of the plugin
en: Show different images for content in different languages | <a href="https://wpml.org/documentation/getting-started-guide/media-translation/?utm_source=plugin&utm_medium=gui&utm_campaign=wpmlmedia">Documentation</a> | <a href="https://wpml.org/version/wpml-media-translation-3-1-0/">WPML Media Translation 3.1.0 release notes</a>
el: Εμφάνιση διαφορετικών εικόνων για περιεχόμενο σε διαφορετικές γλώσσες | <a href="https://wpml.org/documentation/getting-started-guide/media-translation/?utm_source=plugin&utm_medium=gui&utm_campaign=wpmlmedia">Τεκμηρίωση</a> | <a href="https://wpml.org/version/wpml-media-translation-3-1-0/">Σημειώσεις έκδοσης WPML Media Translation 3.1.0</a>

en: Translating media urls in custom field translations: %s
el: Μετάφραση διευθύνσεων URL μέσων σε μεταφράσεις προσαρμοσμένων πεδίων: %s

en: %d left
el: απομένουν %d

en: done!
el: ολοκληρώθηκε!

en: Translating media urls in custom fields translations failed: Please try again (%s)
el: Η μετάφραση διευθύνσεων URL μέσων σε μεταφράσεις προσαρμοσμένων πεδίων απέτυχε: Παρακαλούμε δοκιμάστε ξανά (%s)

en: Translating media urls in post translations: %s
el: Μετάφραση διευθύνσεων URL μέσων σε μεταφράσεις δημοσιεύσεων: %s

en: Translating media urls in posts translations failed: Please try again (%s)
el: Η μετάφραση διευθύνσεων URL μέσων σε μεταφράσεις δημοσιεύσεων απέτυχε: Παρακαλούμε δοκιμάστε ξανά (%s)

en: Translating media urls in string translations: %s
el: Μετάφραση διευθύνσεων URL μέσων σε μεταφράσεις συμβολοσειρών: %s

en: Translating media urls in string translations failed: Please try again (%s)
el: Η μετάφραση διευθύνσεων URL μέσων σε μεταφράσεις συμβολοσειρών απέτυχε: Παρακαλούμε δοκιμάστε ξανά (%s)

en: Started...
el: Ξεκίνησε...

en: Media Translation
el: Μετάφραση μέσων

en: Failed to load the image editor
el: Αποτυχία φόρτωσης του επεξεργαστή εικόνων

en: Invalid nonce
el: Μη έγκυρο nonce

en: You are not allowed to edit this item.
el: Δεν επιτρέπεται η επεξεργασία αυτού του στοιχείου.

en: Running setup...
el: Εκτέλεση εγκατάστασης...

en: Setup complete!
el: Η εγκατάσταση ολοκληρώθηκε!

en: Setup in progress: %d%% complete...
el: Εγκατάσταση σε εξέλιξη: %d%% ολοκληρώθηκε...

en: WPML &raquo; Media Translation
el: WPML &raquo; μετάφραση μέσων

en: WPML &raquo; Translation Management
el: WPML &raquo; διαχείριση μεταφράσεων

en: Translating Media
el: Μετάφραση μέσων

en: There are two ways for you to translate Media:
el: Υπάρχουν δύο τρόποι για να μεταφράσετε τα μέσα:

en: Use the dashboard on the %s page to translate your images and other media files.
el: Χρησιμοποιήστε τον πίνακα ελέγχου στη σελίδα %s για να μεταφράσετε τις εικόνες και άλλα αρχεία πολυμέσων σας.

en: Use the dashboard on the %s page to send pages that contain media, for translation.
el: Χρησιμοποιήστε τον πίνακα ελέγχου στη σελίδα %s για να στείλετε σελίδες που περιέχουν μέσα, για μετάφραση.

en: Learn more about WPML Media Translation
el: Μάθετε περισσότερα για το WPML Media Translation

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Save media translation
el: Αποθήκευση μετάφρασης μέσων

en: Scan complete!
el: Η σάρωση ολοκληρώθηκε!

[ctx: Used to build a link in the "Click here to finish the setup"]
note: translators: used to build a link in the "Click here to finish the setup"
en: here
el: εδώ

en: The %1$s setup is almost complete. Click %2$s to finish the setup.
el: Η εγκατάσταση του %1$s έχει σχεδόν ολοκληρωθεί. Κάντε κλικ %2$s για να ολοκληρώσετε την εγκατάσταση.

en: Setup required
el: Απαιτείται εγκατάσταση

en: In order to get WPML Media Translation fully working, you need to run this set up which takes only a few moments depending on the total number of posts in your WordPress install.
el: Για να λειτουργήσει πλήρως το WPML Media Translation, πρέπει να εκτελέσετε αυτήν την εγκατάσταση, η οποία διαρκεί μόνο λίγα λεπτά ανάλογα με τον συνολικό αριθμό των δημοσιεύσεων στην εγκατάσταση του WordPress σας.

en: Finish setup
el: Ολοκλήρωση εγκατάστασης

en: Filter by date
el: Φιλτράρισμα κατά ημερομηνία

en: All dates
el: Όλες οι ημερομηνίες

en: Filter by translation status
el: Φιλτράρισμα κατά κατάσταση μετάφρασης

en: All translation statuses
el: Όλες οι καταστάσεις μετάφρασης

en: Media file not translated
el: Αρχείο μέσων χωρίς μετάφραση

en: Translated media uploaded
el: Μεταφορτωμένα μεταφρασμένα μέσα

en: Translation in progress
el: Μετάφραση σε εξέλιξη

en: Needs media file translation
el: Απαιτείται μετάφραση αρχείου μέσων

en: Filter by language
el: Φιλτράρισμα κατά γλώσσα

en: Any language
el: Οποιαδήποτε γλώσσα

en: Search Media:
el: Αναζήτηση μέσων:

en: Title, caption or description
el: Τίτλος, λεζάντα ή περιγραφή

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Original language
el: Πρωτότυπη γλώσσα

en: Media Type
el: Τύπος μέσου

en: Copied media
el: Αντιγραμμένα μέσα

en: Connected media
el: Συνδεδεμένα μέσα

en: This media text is a copy
el: Αυτό το κείμενο μέσου είναι ένα αντίγραφο

en: Some builders like Block Editor, the Divi Image module, or WooCommerce product images, copy the image texts (alt, caption, title) into the translations as soon as you insert the image. Each translation then keeps its own copy of these texts. Changing the translations here will not update those existing translations automatically.
el: Ορισμένοι κατασκευαστές, όπως ο Block Editor, η ενότητα εικόνων Divi ή οι εικόνες προϊόντων WooCommerce, αντιγράφουν τα κείμενα εικόνων (alt, λεζάντα, τίτλος) στις μεταφράσεις μόλις εισαγάγετε την εικόνα. Κάθε μετάφραση διατηρεί τότε το δικό της αντίγραφο αυτών των κειμένων. Η αλλαγή των μεταφράσεων εδώ δεν θα ενημερώσει αυτόματα αυτές τις υπάρχουσες μεταφράσεις.

en: This is connected media text
el: Αυτό είναι συνδεδεμένο κείμενο μέσου

en: Most builders, like Elementor, Beaver Builder, Cornerstone, and many gallery plugins, simply point to the text in the Media library every time a page loads. When you update the texts here, every page (and its translations) will instantly reflect the changes.
el: Οι περισσότεροι κατασκευαστές, όπως το Elementor, το Beaver Builder, το Cornerstone και πολλά πρόσθετα γκαλερί, απλώς παραπέμπουν στο κείμενο στη βιβλιοθήκη μέσων κάθε φορά που φορτώνεται μια σελίδα. Όταν ενημερώνετε τα κείμενα εδώ, κάθε σελίδα (και οι μεταφράσεις της) θα αντικατοπτρίζει άμεσα τις αλλαγές.

en: This media text is both copied and connected
el: Αυτό το κείμενο μέσου είναι και αντιγραμμένο και συνδεδεμένο

en: When you update the media texts here, every page (and its translations) will instantly reflect the changes.
el: Όταν ενημερώνετε τα κείμενα μέσων εδώ, κάθε σελίδα (και οι μεταφράσεις της) θα αντικατοπτρίζει άμεσα τις αλλαγές.

en: This media's texts were automatically translated, and you cannot edit them here. Instead, use the Advanced Translation Editor to edit the translation of the page where this image is inserted.
el: Τα κείμενα αυτού του μέσου μεταφράστηκαν αυτόματα και δεν μπορείτε να τα επεξεργαστείτε εδώ. Αντ' αυτού, χρησιμοποιήστε τον Προηγμένο Επεξεργαστή Μετάφρασης για να επεξεργαστείτε τη μετάφραση της σελίδας όπου έχει εισαχθεί αυτή η εικόνα.

en: No attachments found
el: Δεν βρέθηκαν συνημμένα

en: Add media file translation
el: Προσθήκη μετάφρασης αρχείου μέσων

note: translators: %s - language name.
en: Edit %s translation
el: Επεξεργασία μετάφρασης %s

en: Original:
el: Πρωτότυπο:

en: Translation:
el: Μετάφραση:

en: File
el: Αρχείο

en: Name
el: Όνομα

en: Caption
el: Λεζάντα

en: Alt text
el: Εναλλακτικό κείμενο

en: Description
el: Περιγραφή

en: Copy from original
el: Αντιγραφή από το πρωτότυπο

en: Upload translated media file
el: Μεταφόρτωση μεταφρασμένου αρχείου μέσων

en: Use a different file
el: Χρήση διαφορετικού αρχείου

en: Revert to original
el: Επαναφορά στο πρωτότυπο

en: Restore original media file
el: Επαναφορά πρωτότυπου αρχείου μέσων

en: Any changes you make to the text here will not affect any previous publications of this media on your website. This edited version will only appear if you select it from the library to be embedded.
el: Οποιεσδήποτε αλλαγές κάνετε στο κείμενο εδώ δεν θα επηρεάσουν τυχόν προηγούμενες δημοσιεύσεις αυτού του μέσου στον ιστότοπό σας. Αυτή η επεξεργασμένη έκδοση θα εμφανιστεί μόνο αν την επιλέξετε από τη βιβλιοθήκη για ενσωμάτωση.

en: Not translated
el: Δεν μεταφράστηκε

en: In progress
el: Σε εξέλιξη

en: Translated
el: Μεταφράστηκε

en: Needs translation
el: Χρειάζεται μετάφραση

en: Navigation
el: Πλοήγηση

en: of
el: από

en: First page
el: Πρώτη σελίδα

en: Previous page
el: Προηγούμενη σελίδα

en: Next page
el: Επόμενη σελίδα

en: Last page
el: Τελευταία σελίδα

en: Close
el: Κλείσιμο

en: The media that you uploaded was replaced in these translated posts:
el: Τα μέσα που ανεβάσατε αντικαταστάθηκαν σε αυτές τις μεταφρασμένες δημοσιεύσεις:

en: The same media might be used in other posts too. Do you want to scan and replace it?
el: Τα ίδια μέσα ενδέχεται να χρησιμοποιούνται και σε άλλες δημοσιεύσεις. Θέλετε να τα σαρώσετε και να τα αντικαταστήσετε;

en: The media that you uploaded will be used in future post translations. The same media might be used in already existing posts. Do you want to scan and replace it now?
el: Τα μέσα που ανεβάσατε θα χρησιμοποιηθούν σε μελλοντικές μεταφράσεις δημοσιεύσεων. Τα ίδια μέσα ενδέχεται να χρησιμοποιούνται σε ήδη υπάρχουσες δημοσιεύσεις. Θέλετε να τα σαρώσετε και να τα αντικαταστήσετε τώρα;

en: Scan for content that has specifically this media (faster)
el: Σάρωση για περιεχόμενο που έχει συγκεκριμένα αυτά τα μέσα (πιο γρήγορα)

en: Scan for content that has any of the media files that I translated (takes more time)
el: Σάρωση για περιεχόμενο που έχει οποιοδήποτε από τα αρχεία μέσων που μετέφρασα (διαρκεί περισσότερο)

[ctx: Button label (verb)]
en: Scan & Replace
el: Σάρωση & Αντικατάσταση

en: WPML Media Translation will send the email address and name of each manager and assigned translator as well as the content itself to Advanced Translation Editor and to the translation services which are used.
el: Το WPML Media Translation θα στείλει τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου και το όνομα κάθε διαχειριστή και ανατεθειμένου μεταφραστή, καθώς και το ίδιο το περιεχόμενο, στον Προηγμένο Επεξεργαστή Μετάφρασης και στις υπηρεσίες μετάφρασης που χρησιμοποιούνται.

en: Setting language to media: done!
el: Ρύθμιση γλώσσας στα μέσα: ολοκληρώθηκε!

en: Upgrade required
el: Απαιτείται αναβάθμιση

en: The %1$sWPML Media%2$s database needs updating. Please run the updater and leave the tab open until it completes.
el: Η βάση δεδομένων του %1$sWPML Media%2$s χρειάζεται ενημέρωση. Παρακαλούμε εκτελέστε την ενημέρωση και αφήστε την καρτέλα ανοιχτή μέχρι να ολοκληρωθεί.

[ctx: Update button label]
en: Update
el: Ενημέρωση

en: Reset new content duplication settings
el: Επαναφορά ρυθμίσεων διπλασιασμού νέου περιεχομένου

en: Updating attachments translation status: %d remaining.
el: Ενημέρωση κατάστασης μετάφρασης συνημμένων: απομένουν %d.

en: Update complete!
el: Η ενημέρωση ολοκληρώθηκε!

en: WPML Media is enabled but not effective. It requires <a href="%s">WPML</a> in order to work.
el: Το WPML Media είναι ενεργοποιημένο αλλά δεν είναι αποτελεσματικό. Απαιτεί <a href="%s">WPML</a> για να λειτουργήσει.
